wtorek, 9 sierpnia 2016

Adam spójrz...

Tak się zastanawiam jaki by był dzisiejszy kościół bez tak zwanych mocherowych beretów?
Tak bardzo wyśmiewane a jakie użyteczne w obecnych czasach, gdzie jak gdzie ale kościół to cudowne miejsce dla tych Babć.


Jest piękny wieczór pomyślałem sobie wejde do kościoła na msze podziękuje Bogu za Camino za spanie za jedzenie i za sily oraz zdrowie i za kogoś jeszcze.
Siedzę sobie spokojnie adorując Najświętszy Sakrament w Tabernakulum i widzę to jeden turysta to drugi turysta robią zdjęcia rozmawiają troche przyznam to denerwujące no ale cóż poradzić,
takich dziwnych czasów dożyliśmy że w tej chwili kościoły są oblegane przez turystów ale tylko w celach kulturalnych by podziwiać sztuke sakralną.
Jak myślisz czy z tych osób które weszły do tej świątyni czy choć na chwile przyklękły ?
-Nie
ani jedna tylko i niechaj mi wybaczą jeżli kogoś obraże wymalowały coś  na piersiach.
No ale wracając do mocherowych beretów, to są nie samowite osoby dzięki nim jest ktoś obecny w kościele, ksiądź nie odprawia mszy do pustych ławek, a dwa te kochane Babcie prowadzą Różaniec czy Koronke do Miłosierdzia Bożego to tylko te oczywiste posługi które one pełnią. Śmiesznę One są ale za to jakie kochane, najpierw zbiorą się w kościele pogadają poplotkują a następnie będą się modlić śmieszne ale cudowne to są proste babcie widać że ich całe życie to okno które robi za komputer telefon i nawigacje satelitarną oraz kościół , gdzie po całym Bożym dniu pójdą podziękować Bogu za to co otrzymały co zobaczyły czy czego się dowiedziały.

A tak na marginesie,
będąc dziś na mszy doświadczyłem ogromnej Łąski to jest perygrynacji obrazu św Jakuba to specjalne nabożeństwo dla Pielgrzymów udających się do Santiago de Compostela
Najpierw Ksiąz nas zgromadził w kaplicy bocznej prosił o podanie narodowości i odczytanie po koleji modlitwy w danym języku oraz specjalnego błogosławieństwa na dalszą drogę.
Były obecne
-Stany Zjednoczone
-Australia
-Holandia
-Francja
-Włochy
-Hiszpania
no i Polska

Cudowny znak Bożej obecności w tej mojej wędrówce :)

W obecnych trudnych i nie spokojnych czasach ta modlitwa którą dziś wszyscy wspólnie każdy w swoim języku odmówił wypraszając Boga pokój na świecie a szczególnie o pokój w europie i nawrócenie się europy.

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju, Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść; Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda; Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie; Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz; Światło tam, gdzie panuje mrok; Radość tam, gdzie panuje smutek. Spraw abyśmy mogli, Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać; Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć; Nie tyle szukać miłości, co kochać; Albowiem dając, otrzymujemy; Wybaczając, zyskujemy przebaczenie, A umierając, rodzimy się do wiecznego życia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz