sobota, 27 sierpnia 2016

Adam bądź dobry

Jak by wyglądał świat bez drobnych a jak znaczących gestów życzliwości ? Jak sam byś się czuł gdyby każda napotkana osoba wiecznie by na ciebie spoglądała z pogardą i pretensjami? Tak nie wiele trzeba aby z każdego z nas wydobyć radość i uśmiech...

Będę sie tutaj posikłakował Camino które mam przyjemność przemierzać. Jak sądzisz czy takich słow życzliwości jak,
-Dzień dobry,
-Dziękuje,
-Proszę,
-Dobrej drogi,
-Przepraszam
i wiele innych oznak takiej zwykłej życzliwości ludzkiej tutaj doświadczam. To są ważne słowa które pomagają przetrwać oraz dodają otuchy tym którzy są tak poprostu zmęczeni drogą.
Zwykły uśmiech ile potrafi dać szczęścia w chwili zwątpienia.
Świat bez tych słow ludziej życzliwości byłby światem bez nadziejnym i smutnym.
Ja ze swego doświadczenia mogę powiedzieć że będąc gburem arogantem czy wiecznie obrażonym na świat to po pierwsze, zrażasz do siebie ludzi bo ile mogą oni to wytrzymać a po drugie w końcu sam zaczniesz się ze sobą samym źle czuć i rozpocznie się etap nienawiści do samego siebie.
Wiem też że trzeba dawać całego siebie z serca innym właśnie po takich drobnych słowach, czy gestach miłości, szacunku i wzajemnej życzliwości.
Tutaj na Camino ile razy to właśnie Buen Camino czy Dzień dobry lub Uśmiech dodał mi radości w chwilach zwątpienia i słabości.
Byłem kiedyś z moim Przyjacielem na rekolekcjach w Winnikach prowadzonych przez Cystersów, rekolekcje odbywały się w pięknej miejscowości gdzie była cisza i spokój, fundamentem był post o chlebie i herbacie. Kiedy dochodził moment posiłku to ze wszystkim uczestnikami dzieliliśmy sie tym chlebem mówiąc do siebie BĄDŹ DOBRY JAK CHLEB.

Więc, szanujmy się obdarzajmy się na wzajem miłościa szacunkiem ,codziennym uśmiechem, oraz tymi małymi słowami to nic nie kosztuje.
A sam zobaczysz jaki świat wokół Ciebie zrobi się piękny!!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz