czwartek, 6 października 2016

Adam umieranie i rodzenie się

Czym jest jesień bez deszczu i złocistych kolorowych liści, jaka by była matka ziemia gdyby nie jesień? Czym według Ciebie jest jesień?

Dla mnie jesień kojarzy się z pięknymi o poranku pajęczynami, złotymi kolorowymi liściami, dla mnie jesień to grzyby, sady pełne fantastycznych owoców które dała nam matka ziemia, to przygotowanie pola pod zasiew nowego zboża które wzejdzie na wiosnę oraz jesień to krótkie dni późne wschody słońca.
Na pewno widziałeś zachody słońca jesienią.
Kolory zachodu są fantastyczne tak ciepłego odcieniu żółtego nie spotyka się w innych porach roku, kolor ten jest właściwie złoty.

Jesień w moim życiu ma też wymiar duchowy.
Jest to powolny proces kiedy wszystko czego doświadczaliśmy w ciągu roku się kończy a zarazem zaczyna się odnowa.
Liście opadają, drzewa szykują się do wegetacji jak i wszystkie inne rośliny oraz owady nie które ptaki odlatują w cieplejsze miejsca.
A w naszej religii zaczyna się coś nowego.
Październik to miesiąc Maryji w miesiącu listopadzie ożywia się nasza pamięć o zmarłych oraz rozpoczyna się duchowe przygotowanie do Narodzin Jezusa, to adwent kiedy w tym czasie jesteśmy szczególnie blisko Matki Jezusa. Z Nią pragniemy przeżywać ten czas oczekiwania na przyjście Jej Syna.
To tak jak w naszych domach Nasze Mamy czy Żony oczekiwały bądź oczekują dziecka, też w tym czasie całą rodzina oczekujemy i pragniemy w tym czasie im właśnie towarzyszyć.
Jak myślisz czy takie rozważanie piękna Jesieni ma sens oraz czy to co będziemy za jakiś czas przeżywać można łączyć z przemijaniem naszego ziemskiego istnienia ?

Dzisiejszy świat jest nam w stanie dać praktycznie wszystko poprzez media, różnego rodzaju rozrywki etc.

Co roku czekam na jesień, zimę na Boże Narodzenie, Wielkanoc i tak mogę wymieniać i wymieniać.
Miałem taki czas że najważniejszą rzeczą w moim mieszkaniu był telewizor, który zagłuszał me serce i oślepiał mój wzrok na to co mnie otacza...


Miej oczy szeroko otwarte, serce szeroko otwarte wyczekuj tych momentów które są ulotne, ale które zapadają w pamięć w twej duszy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz